sarcina ?

Sarcina

Postata de inima_rebela22 cu 10 ani in urma.

buna ! as dori sa stiu daca sunt insarcinata
?
am facut un test acum o luna si mi.a iesit negativ, dar eu am greturi , burta e foarte ciudata , m.am ingrasat enormm, am pus in 3 luni cam 5 kg si am o minge in loc de burta, ma dor sanii, si tot timpul parc a imi sta ceva in gat, de ce am burta atat de mare si testul mi.a iesit negativ?? mentionez k am avutr contact sexual nepprotejat mereu, si ca cicll menstrual mi s,.a dereglat rau d tot d l ultimul contact, adica o luna mi.a intarziat, a 2 luna mi.a venit de 2 ori, si doar cate 3 zile asa si apoi f rau de 2 ori pe luna f putin asa d 2 -3 zile ? ma poate ajuta cineva?

Raspunsuri (2)

mirona3

acum 10 ani

buna ziua. O consultatie la medicul ginecolog iti va lamuri problema cel mai sigur.Nu te poti lua dupa testele de sarcina. Eu cand am ramas insarcinata am facut 3 astfel de teste si doar cel din urma a iesit pozitiv. Medicul poate sa distinga mai bine dak este problema de sarcina sau nu.Multa bafta.

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este indicat sa consultati medicul ginecolog- singurul in masura sa va raspunda la intrebare.