sarcina ?

Sarcina

Postata de cristina2800 cu 11 ani in urma.

Buna. Cm mi-a venit pe 3 ianuarie la 27 de zile ( ba imi vine la 28 ,27 chiar si la 25 mi-a venit ) in data de 14 ianuarie am avut contact dar fara risc , a durat doar cateva minute maxim 5 si nu a ejaculat , a ejaculat cam peste jumatate de ora poate si mai mult , problema e ca azi 20 ianuarie am avut niste scurgeri rozalii la inceput apoi rosii, in cantitate foarte mica , vazute pe hartia igienica. Este posibila sarcina ? Ar fi sigur daca as face maine un test ?

Raspunsuri (3)

xtina7teen

acum 11 ani

Buna,ceva de genul asta mi s-a intamplat si mie...scurgeri mai deschise la culoare si mai putin cantitativ...Mi-a venit cu cateva zile mai devreme decat ar fi trebuit,si as fi vrut sa stiu cand as putea sa fac un test de sarcina...dar e mai greu cu raspunsurile..

cristina2800

acum 11 ani

Da,asta s-a intamplat si la mine cu 10 zile mai devreme, dupa acele mici scurgeri mi-a venit in adevaratul sens al cuvantului , ca de obicei . O fi o deregrlare , mai ales ca mie dupa primul ciclu nu mi trecusera durerile de sani si burta ma doare in continuare.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Efectuati un test de sarcina dupa 2-4 saptamani de la contactul sexual cand incepe sa creasca nivelul hormonului gonadotropina corionica umana ( hCG).