sarcina??

Sarcina

Postata de miracol cu 11 ani in urma.

1. buna sunt foarte nelamurita si speriata iau anticonceptionale de 4 ani acum le-am intrerupt deoarece imi doresc foarte mult un bebe am facut dragoste cu logodnicul meu aproape in fiecare seara neprotejati menstruatia mi-a intarziat 4 sapt acum o zi mi-a venit menstruatia asa pare fi..semne de sarcina nu pre am nu ma simt rau doar ca fac pipi des mananc foarte mlt ma dor sfarcurile la atingere si mai am din cand in cand ameteli cand ma ridic din pat...intrebarea este:e posibil sa am menstruatie si in timpul sarcini?e posibil sa fiu insarcinata?mentionez ca nu am facut niciun test de sarcina pana acum..astept rasp dvs urg..va multumesc frumos

Raspunsuri (2)

addan

acum 11 ani

deci...in primul rand, din proprie experienta: am avut trei sarcini si la toate am avut menstruatie pana in luna a treia, in al doilea rand, intreruperea imediata a anticonceptionalelor nu garanteaza ca vei ramane insarcinata in prima luna pt. de regula produc modificari hormonale. Personal nu recomand imediat sarcina dupa intreruperea lor, ci doar la cateva luni pentru ca, organismul sa se obisnuiasca fara ele...acum parerea mea, strict personala este cam asa: decat sa te iei dupa...toate babele de pe forum, mai bine mergi la un ginecolog, daca esti din Constanta iti recomand dr Fawaz Chazli, un psiholog foarte bun, inainte de a fi ginecolog...bafta in decizia ta si sa fiti sanatosi atat tu cat si bebe...

miracol

acum 11 ani

iti multumesc foarte mult pentru raspunsul tau..chiar asa am sa fac dupa terminarea CM o sa merg la un control ginecologic....ms anticipat.