Sarcina?

Sarcina

Postata de mirela7673 cu 12 ani in urma.

Buna ziua,in primele zile ale lunii intre 1-3 aprilie am avut contact sexual neprotejat,totusi in perioada 5-10 aprilie am avut menstruatie normala.Dupa perioada menstruatiei am inceput sa am greturi,nu pot manca aproape nimic,am stare de voma pe tot parcursul zilei,am o stare de oboseala anormala.Se poate sa fi ramas insarcinata cu toate ca am avut menstruatie si simptomele pot aparea asa de vreme?Tin sa precizez ca am mai avut o nastere,am un copil de 16 ani.Multumesc de rauspuns anticipat.

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 12 ani

Daca ciclul menstrual este regulat ( 28-30 de zile) iar ultima menstratie respecta calendarul atunci probabilitatea unei sarcini este mica, in ciuda contactului sexual neprotejat in perioada mentionata, Pentru siguranta, efectuati un test de sarcina si/sau consultati medicul ginecolog.