sarcina

Sarcina

Postata de bacilaalexandra cu 12 ani in urma.

Eu am facut un avort acum 2 ani aveam 17 ani, iar ginecologul mia spus ca sa iau anticonceptionale din urmatoarea luna de ciclu dupa avort..si deaceea am luat anticonceptionalele eu.Exista vriun risc ca sa numai pot avea copi? cum dupa un avort am luat si anticonceptionale?Va multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

contraceptivele isi mentin efectul doar pe durata administrarii, adica cel de a impiedica aparitia unei sarcini. cand se va lua decizia de procreere, acestea se vor intrerupe.