sarcina?

Sarcina

Postata de anonim1000 cu 12 ani in urma.

mi-a intarziat menstruatia o saptamana, ultimul contact sexual a avut loc pe 31 octombrie, dupa care am avut menstruatie pe 4 noiembrie, 1 decembrie, 2 ianuarie, am vacut un test de sarcina pe 7 februarie si a iesit negativ, totosi este posibila o sarcina?

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Ciclul menstruatia are o durata de 28-30 zile, iar sangerarea menstruala 4-6 zile, dincolo de aceasta perioada fiind considerat anormal.
Ar fi necesar investigatii suplimentare in sfera ginecologica cat si in cea endocrinologica (privind eventualele dezechilibre hormonale ) ca in afectiuni precum : ovare polichistice,afectiuni endocrine (hipotiroidie, obezitate)

anonim1000

acum 12 ani

totusi poate exista riscul unei sarcini?