sarcina

Sarcina

Postata de deeagbr cu 12 ani in urma.

buna ziua,astazi am aflat ca sunt insarcinata in aproximativ 3-4 saptamani....problema este ca eu acum 2 saptamani am facut o pareza faciala periferica si am luat tratament cu aciclovir,prednison si milgamma....cand i-am spus doamnei doctore ginecolog treaba asta mi-a spus ca nu stie ce sa imi spuna....ca depinde de mine daca vreau sa il pastrez sau nu....acum nu stiu ce sa mai cred...ma poate ajuta cineva si pe mine?dauneza aceste pastile asupra sarcinii?ce ar trebui sa fac? va multumesc si astept un raspuns!

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 12 ani

Toate cele trei produse medicamentoase prezină precauţii în caz de sarcină şi alăptare, de aceea ar fi recomandat să opriţi tratamentul sau să administaţi cu prudenţă acest tratament

MembruMobileApp1486666356

acum 6 ani

Buna! Eu sunt fix in aceeasi situatie. Ce ai facut pana la urma? Multumesc!