Sarcina????

Sarcina

Postata de violetta25 cu 12 ani in urma.

Buna am mare nevoie de ajutorul vostru ,
Am inceput sa iau anticonceptionale pentru prima data in viata mea,dar nu am reusit sa termin tableta,le-am intrerupt la jumatate tabletei,doar o saptamana am luat si in acelasi timp mi-a venit menstruatia, dar nu o menstruatie normala cum am avut pana acum , ci a fost de o culoare maronie timp de 3 zile .Apoi am avut contact sexual neprotejat, iar anticonceptionalele ereu deja intrerupte ,iar contact sexual neprotejat am avut 3 zile consecutiv apoi mi-a venit iar menstruatia , dar nu mai mult de o zi , as dori din suflet sa stiu care sunt riscurile. Va multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

intreruperea contraceptivelor orale nu mai asigura efectul contraceptiv, decat doar pe durata administrarii acestora (conform prospectului).