sarcina

Sarcina

Postata de ve2 cu 12 ani in urma.

buna ziua, imi cer scuze de deranj, am avut 2 sarcini oprite in evolutie la 4-6saptamani, m-a chiuretat si mi s-a zis ca din cauza hormonilor, si trebuie sa imi faca dozari hormonale, mi-a dat tratament cu ogametril 3 luni (timp de 10 zile din a 15 zi de la menstruatie 3/zi) si nu am ramas insarcinata, am avut menstruatia la 29 zile si ovulatia a15 zi cand am luat orgametril este posibil sa fie asta cauza? si medicul este in concediu si mi-a zis la telefon ca nu trebuie sa raman insarcinata sa mai iau o luna orgametril nu stiu ce sa inteleg atunci mia zis sa raman insarcinata, si sa vin sa imi faca dozari de hormoni, iar acum imi zice ca nu trebuie sa raman insarcinata , va rog sa imi spuneti parerea dvs??? va multumesc din suflet pentru raspunsurile acordate

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

tratamentul cu orgametril se contraindica in prezenta sarcinii. urmati indicatiile medicului curant.