sarcina

Sarcina

Postata de lacoste cu 12 ani in urma.

alergia pe fata poate fi un semn timpuriu de sarcina ?

Raspunsuri (3)

snickeritza

acum 12 ani

ce fel de alergie?cum se manifesta?n-are nici o treaba decat in al 2-lea trimestru de sarcina pot aparea pete pe fata.

lacoste

acum 12 ani

is niste punctisoare rosii ,ma maninca si putin ma dor. Problema e ca cu citeva luni in urma am mai avut asa alergie (eu asa ii zic) si dupa putin timp aflu ca is insarcinata ,dar din pacate la 6 saptamini sa oprit din evolutie. Acum aceeasi poveste, dar nu pot face testul deoarece e devreme. Iata de ce ma gindesc ca poate fi vorba de sarcina... dar nustiu

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Cloasma gravidica reprezinta o colorare mai intensa a fruntii, a pometilot. Dermatita atopica (cauzata de alergeni) trebuie diagnosticata de un medic dermatolog.