sarcina

Sarcina

Postata de Yvonne92 cu 12 ani in urma.

am si eu o intrebare...mi-a intarziat 5 zile si mi-am facut 2 teste de sarcina si ambeleau iesit pozitive... chiar este posibil sa fiu insarcinata ca imi este frica si inca nu imi vine sa cred... astept pareri va rog mult de tot

Raspunsuri (2)

laura

acum 12 ani

Daca au iesit pozitive,adica cele 2 liniute in dreptul literelor T si C,inseamna ca esti insarcinata..

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

intradevar, daca ati avut relatii sexuale in perioada fertila a ciclului, sansele sa fi ramas insarcinata sunt mari, iar daca aveti intarzierea ciclului cu atat mai mult cu cat si 2 teste de sarcina sunt pozitive, sansele de a fi ramas insarcinata sunt foarte mari. urmatorul pas este sa va prezentati la un medic ginecolog pentru mai multe investigatii, chiar daca aveti sau nu de gand sa pastrati sarcina.

va urez o zi buna