sarcina

Sarcina

Postata de oana-crinutza cu 12 ani in urma.

Buna ziua!... Tot eu sunt, crina... Din pacate nu pot face o consultatie medicala pt ca locuiesc intr-un oras micut si s-ar afla repede. Ati putea sa imi spuneti cum se manifesta menstruatia peste sarcina?Daca ar fi sarcina ar trebui sa vad vreo modificare a oganismului meu( cresterea in greutate, cresterea abdomenului,etc)?... va multumesc

Raspunsuri (1)

Mihaela22120678

acum 12 ani

Pana la alte simptome sau modificari ale corpului primul lucru este un test de sarcina, care se cumpara de la farmacie si e foarte fiabil. Nu am inteles daca iti doresti sau nu sarcina, dar daca nu ti-o doresti si astepti prea mult, o sa fie prea tarziu pt avort... sanatate! Abdomenul creste de pe la mijlocul sarcinii, si atunci clar e prea tarziu, iar alte simtome pot lipsi...