sarcina

Sarcina

Postata de oana-crinutza cu 12 ani in urma.

Buna ziua ! Numele meu este crina, am 24 de ani si nu de mult timp am descoperit acest site. Am si eu o problemuta si as avea nevoie de un sfat. Lucrurile stau astfel: In urma cu 4 luni am facut dragoste, neprotejat, cu iubitul meu...fapt care se intampla foarte rar in cazul nostru... Menstruatia mi-a venit regulat in tot acest timp, de aceiasi culoare ca si pana atunci, la 28 de zile, nu am nici una dintre simptomele cum ca as fi insarcinata dar parca simt ca imi misca ceva in burta... Sa fie oare doar muschiul sau chiar sunt insarcinata? E posibil sa fie menstruatie peste sarcina?... spre sa nu fie :(...
Va multumesc

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 12 ani

Acea ˝mişcare în burtă˝ ar putea fi determinată de peristaltica intestinală (mişcările de propulsie ale intestinului), dacă afirmaţi că nu există semne şi simptome specifice unei eventuale sarcini. În orice caz ar fi indicat consultul unui medic

oana-crinutza

acum 12 ani

Din pacate nu merge la un medic pt ca locuiesc intr-un oras mai micut si s-ar afla foarte repede :(...Ati putea sa imi spuneti va rog si cum se manifesta acea " menstruatie peste sarcina"?