sarcina

Sarcina

Postata de alexa19 cu 12 ani in urma.

buna ziua...sunt insarcinata in 6 sapt. si d-na doctor mi-a prescris ampicilina pt k am un lichid in burta si nu stie d c si am fost la un alt doctor pt o a doua opinie si nu mia dat decat vitamine i alte pastile pt mentinerea sarcinii si acum nu stiu c sa fac sa iau sau nu ampicilina. va rog sa ma sfatuiti. va multumesc

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi bine sa intrebati medicul respectiv de ce v-a prescirs ampicilina. sunt indicate in infectii ale cailor urinare, ale cailor biliare, enterite, bronsite. In general este de evitat orice medicament pe timpul sarcinii, exceptie doar cazurile argumentate clinic si paraclinic.

alexa19

acum 12 ani

dar al-doilea medic nu mi-a dat si a vazut k am acel lichid,si am o analiza ca125 iar rezultatul este 314,5 c inseamna asta? va multumesc