Sarcina

Postata de vmari cu 12 ani in urma.

Imi doresc sa raman insarcinata si doresc sa stiu daca pot ramane cu 3-4 zile inainte de menstruatie?

Raspunsuri (4)

ehe

acum 12 ani

si de ce nu in perioada fertila? cumva domnul nu vrea si vrei sa il "prinzi" cu un copil? urat.

vmari

acum 12 ani

nuuu. in nici un caz. ne dorim f mult copil :) dar acum ne-am hotarat sa facem pasul acesta. normal ca vom incerca si in perioada fertila dar eram curioasa daca se poate si inainte

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Perioada optima de a ramane insarcinata este in zilele 10-14 de la prima zi a menstruatiei, cand are loc si ovulatia (eliberarea ovocitului matur).

vmari

acum 12 ani

multumesc frumos!