sarcina

Sarcina

Postata de mocanu27580 cu 12 ani in urma.

Buna seara,am fost cu sotia la medicul ginecolog este insarcinata in 5 saptamani si 4 zile dar inca nu se vede embrionul.Ce sanse sunt sa apara un embrion?
Multumesc

Raspunsuri (6)

Iuli

acum 12 ani

Sincer acum, cum v-ar putea raspunde cineva la aceasta intrebare? Pe ecografie sarcina se vede abia de la 7-8 saptamani, nicidecum la 5, nu stiu de ce v-a luat bani pe ecografie.

ritta

acum 12 ani

Cum sa fie insarcinata fara embrion? Embrionul este probabil, dar nu se vede.

TataNicu

acum 12 ani

Mai tine-te, nu fi nerabdator. Nu exista sarcina fara embrion, logic. Ai sa il vezi mai tarziu putin.

Nicoleta21116944

acum 12 ani

Si eu am fost la ginecolog pentru confirmarea sarcinii in saptamana a cincea si a fost prea devreme pentru a se vedeam embrionul. Se vedea clar ca e sarcina uterina, se vedea un punct in saculet si un mic sac yolk, dar erau foarte mici. Am mers din nou la 7 saptamani si s-a vazut totul foarte bine!

Mihaela22120678

acum 12 ani

Pai intai este o celula, apoi se divide si devin mai multe si tot asa... Daca este insarcinata intradevar, aceasta dezvoltare duce la formarea embrionului si mai apoi a fatului. Asta nu e chestie de sansa. Asta apare oricum, dar se vede ceva mai tarziu. La inceput trebuie sa se vada doar ceea ce se numeste "sac gestational". Sanatate!

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

la acest moment al evolutiei sarcini, ecografic se vizualizeaza sacul gestational (de marimea aproximativa a unei seminte de mar) , ce contine embrionul, placenta incipienta si cordonul ombilical.