sarcina

Sarcina

Postata de diutza_1987 cu 12 ani in urma.

sunt in 3 luni si jumatate de sarcina si am dureri abdominale.uneori ma doare ca nu pot nici sa dorm alte ori nu sunt atat de dureroase.se poate intampla sa pierd copilul?

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Crampele abdominale din sarcina reprezinta o manifestare obisnuita a schimbarilor hormonale din organism , a cresterii in dimensiuni a uterului .
Daca aceste dureri se inrautatesc fata de starea actuala, sau sunt asociate cu sangerari vaginale, poate fi un semn de un avort iminent, sarcina ectopica, avort spontan ceea ce indica prezentarea la medicul ginecolog.