Sarcina

Postata de veronica192 cu 12 ani in urma.

Buna Seara,

Sunt insarcinata in 12 saptamani si am luat putin timp acid folic si elevit dar nu ma simteam bine si am renuntat la ele.Ce se poate intampla?

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 12 ani

Ori geat faceti in timpul aarcinii trebuie sa va intrebati medicul.

Iuli

acum 12 ani

Scuze, gest si sarcinii. Oricum starea de rau cel mai probabil nu a fost de la vitamine.

Adrienne

acum 12 ani

Acid folic si Elevit ? nu se intelege prea bine. Elevitul contine dozajul cel mai bun de acid folic necesar inaine, in timpul sarcinii, inclusiv in perioada de alaptat. Nu are dece sa faca rau.........doar daca ai procedat cu am inteles eu, adica pe langa elevit, ai luat in plus acid folic. Acidul folic previne o afectiune grava a coloanei vertebrale a fatului, numita "Spina Bifida ".