Sarcina!!

Sarcina

Postata de mirisor cu 13 ani in urma.

buna ziua!am o problema mai aparte.imi doresc sa raman insarcinata,problema e ca eu si iubitul meu avem u grad de rudenie,mai exact suntem veri de gradul III,dradul VIII de rudenie,adica strabunicii nostri au fost frati.
as dori sa stiu care este riscul ca copilul sa iasa cu probleme de sanatate,ce analize trebuie sa urmez inainte de a ramane insarcinata si dupa?
va rog sa ma ajutati!
va multumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 13 ani

Riscul este din pacate mare. Eu cunosc doi veri de gradul 3 care au pierdut mai multe sarcini si pana la urma au facut un copil hidrocefal care evident a trait un an si ceva si a decedat. Acum au adoptat un copil. Este necesara efectuarea unui sfat genetic. Medicul ginecolog ar trebui sa va poata indruma.