Sarcina

Postata de ligia_bm cu 13 ani in urma.

In urma cu un an am pierdut o sarcina la 30 de saptamnai, cauza:preeclamsie.
Vreau sa stiu ce riscuri sunt sa fac si la adoua sarcina preeclamsie.
Acuma am o tensiune artetiala de 139/90.

Raspunsuri (2)

Ionescu

acum 13 ani

Buna seara,
aveti idee sau v-a spus medicul care este de fapt cauza hipertensiunii ?
Luati medicamente pt. hipertensiune ?

ligia_bm

acum 13 ani

Nu am gasit o cauza, am facut taote anlizele, EKG si toate au iesit bine.
Nu iau medicamente.
Ma simt bine, nu am durei de cap.
Daor vara de la staul pe scaun la birou mi se unfla picioarele, nu stiu daca e o cauza si asta.