sarcina

Sarcina

Postata de miky_miky cu 13 ani in urma.

Buna,exista posibilitatea ca un medic ginecolog sa vada o sarcina de numai 11_12 zile cu o sonda vaginala?va multumesc,astept raspuns

Raspunsuri (3)

raluca

acum 13 ani

Nu cred ca se poate vedea cu exactitate ca e sarcina de 11-12 zile.

Vasi

acum 13 ani

Raluca, intrebarea era daca se poate confirma sau nu existenta unei sarcini!!!
Nu daca se poate confrima de cat timp e instalata sarcina!!!!!

Csara

acum 13 ani

Cam de la 2 saptamani se poate confirma o sarcina printr-o ecografie transvaginala. Dar nu se pot vedea detalii, gen sac embrionar si nici nu se pot monitoriza bataile fetale (cam dupa 5 saptamani de sarcina se pot auzi acestea). Oricum testul de sange betahcg poate confirma sau infirma sigur o sarcina.