sarcina

Sarcina

Postata de alina260125546 cu 14 ani in urma.

buna, pe 2 februarie a fost prima zi a ultimului ciclu pe 24 martie mi-am facut ecograf si a iesit ca sunt insarcinata asteptam asta de 9 ani de zile. Acuma simt niste dureri mai ales la miscari bruste de burta dar si de spate cate-o data. Oare e ceva normal?

Raspunsuri (2)

Bacu Crina

acum 14 ani

Mergi la medic cat poti de repede, posibil sa fie necesar sa faci tratament hormonal pentru mentinerea sarcinii (medicul va decide in urma consultatiei si eventual a ecografiei daca este cazul). Incearca sa eviti miscarile burste si efortul accentuat.

elena

acum 14 ani

Nu este normal sa te doara burta. Cand esti insarcinata, nu esti bolnava, deci nu tb sa te doara nimic daca nici inainte nu te durea. Pot sa apara probleme cand esti in luna mai mare, adica sa te apese copilul si din caza asta sa mai ai ceva probleme, dar nu acum. Mergi de urgenta la medic. Exista tratamente pt mentinerea sarcinii. Poate nu ai voie sa faci efort. Sanatate maxima!!!