sarcina

Sarcina

Postata de Crina Tudor cu 14 ani in urma.

buna ziua.am si eu o intrebare.de curand am facut testu si mia iesit pozit,fac fizioterapie si nu stiu daca sa mai continu?
mie tare teama sa nu afecteze intr-un fel sarcina.

Raspunsuri (4)

marialeea

acum 14 ani

Depinde ce fel de fizioterapie faci. In primul trimestru medicul recomanda, spre exemplu, a se evita baia in cada si se face numai dus, nu cu apa excesiv de fierbinte, deci daca faci fizioterapie cu aplicari de caldura, eu zic ca nu e bine sa continui, pentru ca poti pierde sarcina. Oricum, intreaba-ti si medicul fizioterapeut, el trebuie sa stie cum e mai bine.
Sanatate multa tie si bebelusului si Paste Fericit.

Maria

acum 14 ani

Daca in orasul tau este vreun terapeut Bowen (Bowtech), poti beneficia de aceasta terapie si te vei simti mai bine, se elimina durerile de spate care apar in ultimul trimestru, nasterea mai usoara si bebelul ma sanatos. Nu are contraindicatii.

Rodica

acum 14 ani

Buna ziua. Referitor la aceasta intrebare as vrea sa va spun ca in aceasta situatie am fost si eu cu 5 ani in urma.Dupa ce am facut fizioterapie pentru scolioza am aflat ca sunt insarcinata,urmand sa fac si gimnastica.Am facut si gimnastica dar unele exercitii nu mile-a recomandat. Copilul sa nascut sanatos

iulia

acum 14 ani

Grija mare, nu este de joaca! Trebuie intrebat un medic.Daca se fac proceduri nu e bine deloc....magnetoterapia.....baia in cada.........