Sarcina

Postata de Diana2967152 cu 14 ani in urma.

Buna ziua. Daca poate cineva sa imi raspunda......am avut ceva dureri de burta, am fost la gine, la primul consult mi-a spus ca am rana pe col si chist pe ovarul drept, apoi am facut un eco intravaginal si mi-a spus ca e posibila o sarcina...., ciclul mi-a intarziat vreo doua zile, am facut vreo doua teste inainte si au iesit negative......

Raspunsuri (2)

mimi_mimi_24

acum 14 ani

draga diana, din moment ce ciclul ti-a intarziat doar 2 zile, este imposibil sa stii ca esti insarcinata chiar si prin eco inravaginala. numai dupa 2 sapt de la intarzierea menstruatiei poti s aiti faci un test care sa fie concludent. este clar ca ti-au iesit negativ, pt ele nu pot fi pozitive mai repede de 14 zile. asa ca trebuie sa mai astepti un pic ca sa ai un rezultat cert. dupa 2 sapt poti sa repeti testele de sarcina ca sa fii cat mai sigura daca esti sau nu insarcinata. cat depe celelalte probleme ale tale, mai consulta si un alt medic ca sa ai si o a 2 a parere.durerile de burta sunt cauzate de chistul de pe ovar care probabil tot el este responsabil de intarzierea menstruatiei, aata in cazul in care nu esti gravida. parerea mea este sa apelezi si la un alt medic. sa afii sanatoasa!

Diana2967152

acum 14 ani

mersi pentru raspuns...vineri merg la Cluj pt o a doua parere asa ca ... cum vrea Dumnezeu... mersi mult si sanatate.