SARCINA

Sarcina Greata varsaturi in sarcina

Postata de Alice17 cu 16 ani in urma.

POATE FI DIAREEA SI DURERILE ABDOMINALE SEMNE DE SARCINA?Prietena mea a fost la menstruatie luna aceasta dara cum are diaree de vreo 3 zile si se manifesta si cu varsaturi,o singura data ar putea avea legatura?E vreo legatura intre diaree si sarcina,ca simtoma ma refer?

Raspunsuri (2)

violeta6097418

acum 16 ani

Varsaturile sunt uneori simtome ale sarcinii, diareea...nu am auzit, dar in sarcina organismul fiecarei femei reactioneaza diferit. Insa, daca ea are diaree si varsaturi, e mult mai probabil sa aiba o alta problema - o infectie bacteriologica, o toxinfectie alimentara. In orice caz, ar trebui sa o vada un medic si sa tina regim strict cateva zile, specific pt diaree si varsaturi+sa bea cantitati mici si dese de apa plata/ceai de menta neindulcit. Cateva plicuri de smecta i-ar prinde bine.
Iar, daca presupune ca ar putea fi SI insarcinata, atunci neaparat sa mearga la medic sau macar sa-si ia un test de sarcina din farmacie (In caz ca e negativ, sa-l repete dupa vreo sapt, intrucat daca sarcina nu are cel putin 7-10 zile, e posibil sa nu reiasa din test...).

CARLA

acum 12 ani

BUNA TUTUROR,SI EU AM DIAREE,DURERI DE BURTA SI MULT MAI MULTA POFTA DE MANCARE.POT FI ACESTEA SEMNE DE SARCINA???????? VA PUP