sarcina

Sarcina

Postata de OANA11130215 cu 14 ani in urma.

sunt insarcinata in 36sapt am racit si am inceput sa tusesc,credeti ca va afecta fatul? nu am luat niciun medicament

Raspunsuri (3)

raluca

acum 14 ani

Cel mai bine mergi si vb cu medicul care are grija de sarcina, poate iti va da vre-un tratament.

Numai bine!

Sheila

acum 14 ani

Ar fi bine sa incerci sa te tratezi cu ceai de lamaie si alte plante recomandate pentru raceala, poti sa pui si bucati de lamaie in miere sa le lasi 24 de ore apoi sa iei de cateva ori pe zi.Incearca pe cat posibil sa te tratezi fara medicamente si mare grija daca tusea este foarte puternica, bebe trebuie sa mai stea macar 2 saptamani
Nastere usoara

butnariu ionela

acum 10 ani

eu am 38 de saptamani si am racit tare nasol imi curge nasul ma ustura gatul tusesc de nu mai pot si am luat tratament cu stodal sirop recomandat de ginecolog dar de geaba doar cu ceai cu lamaie imi e un pic mai bine pe moment mi-e fica sa nu se declanseze nasterea sau ca bebe sa nu aiba de suferit