sarcina

Sarcina

Postata de daniel33126107 cu 15 ani in urma.

Sunt insarcinata in ultimul trimesru de sarcina,ac***a o scurgere galbuie deranjanta medicul mi-a recomandat ovule Canesten Gyn (3 zile).Pot folosi aplicatorul la sarcina?

Raspunsuri (2)

simona166117244

acum 15 ani

Buna,
Din cate stiu Canesten Gyn se utilizeaza pe timpul sarcinii numai sub supravegehe medicala.
Stiu ca aplicatorul trebuie introdus cu atentie in avagin, pe cat de profund posibil.
Sfatul meu este sa intrebi medicul; daca medicul tau ginecolog ti-a recomandat acest tratament, atunci n-ar fi probleme.
Sarcina usoara in continuare si un bebe sanatos!

Zina

acum un an

In instrucție scrie că nu se poate de folosit amplificatorul in timpul sarcinii