sarcina

Sarcina

Postata de daniel33126107 cu 15 ani in urma.

Buna seara!sunt insa inin ultimul trimestru si de curand am facut o colica renala.Am fost internata ,am facut prfuzii,ampicilina ,no-spa,scobutil,diazepam,algocalmin,urinex si am dureri mari atunci cand urinez.Urocultura mi-a iesit negativa,iar medicul zice ca am o infectie urinara.Si glicemia mi-a iesit mare 117,creatinina 1,iar leucocitele 14900.Pot bea ceai de cozi de cirese?Ce pot face pt scaderea glicemiei?Ceaiul de macese este bun?Va multumesc mult!

Raspunsuri (2)

TANIA2127817

acum 15 ani

Buna seara!Nu trebuie sa-ti faci atatea griji.dar antradevar asemenea tratament pt sarcina nu cred ca ar fi fost indicat.Iar glicemia poate fi mare pt ca esti ansarcinata.Si trebuie sa iei an calcul si cand au iesit analizele astea?dupa tratament sau anainte de tratament?pt scaderea glicemiei si orice altceva trebuie sa tii legatura cu ginecologul tau.Sa nu scada prea mult ca nu e bine deloc.SI fiindca esti an ultimul trimestru .nastere usoara.

Elisa

acum 7 ani

Buna. Cum este copilasul tau? Si eu am patit la fel cu rinichii. Fetita mea la 2 ani are un pic tremor la manute cateodata, am facut rmn si are atrofie corticala. Ma tot gandesc ca de la medicamente ce mi-au dat atunci. Al tau copilas este bine? Mersi pt raspuns.