sarcina

Sarcina

Postata de CATALIN-VALENTIN125192 cu 15 ani in urma.

Mai am si eu o intrebare:sunt insarcinata in 30 de saptamani si din luna a 5-a am o scurgere galbuie nu abundenta,dar deranjanta.Pana in luna a5-a am facut tratament cu Utrogestan pe cale vaginala.Sa fie vreo infectie sau e ceva normal la sarcina in trim 3?

Raspunsuri (4)

alex33127655

acum 15 ani

draga mea si eu am avut acea scurgere si la prima si la adoua nastere nu e grav dar eu nu mai mam tratat de ea an tipu sarcini ci numai dupa ce am nascut misa spus ca nu prea e bine sa ei pastile pentru tratametu ei an timpu sarcini sfatu meu e ca sa opresti tratametu cu utogestal si sa al cotinui dupa oricum e bine sa antrebi si un doctor

simona166117244

acum 15 ani

Buna,
Din cate am citit apare o scurgere vaginala pe toata perioada sarcinii, scurgere care e mai abundenta spre sfarsitul sarcinii.
Totul este sa nu prezinte un miros neplacut, sa ai usturimi, macarimi etc, ca atunci nu-i de bine.
Totusi ar fi bine sa vb si cu medicul tau , poate e nevoie de-o analiza a seceretiei.
Utrogestan am luat si iau si eu in continuare (sunt insarcinata in 22 de saptamani); il iau la recomandarea medicului ca am avut si am mici probelme cu sarcina. Asa ca...nu cred ca e din cauza lui.
Sarcina usoara in continuare si un bebe sanatos!

svs

acum 15 ani

toate gravidutele sufera de aceasta scurgere si se numeste vaginita ,iti spun din propria experienta nu ai de ce sa te temi ,in maternitate se trateaza aceasta vaginita cu niste medicamente sub forma de ovule.bafta si sarcina usoara

vasile134107180

acum 15 ani

am si eu o intrebare:poti face un test de sarcina in orice perioada?adik il poti face chiar inainte de a iti veni ciclu cu 10zile?