sarcina

Sarcina

Postata de Lucian141125685 cu 15 ani in urma.

buna seara,
scriu pentru prima data in cadrul unui forum. sunt in situatia bizara in care mi-a intarziat menstruatia 10 zile, mi-am facut 2 teste de sarcina (seara, nu dimineata) care au iesit negative, ma simt f obosita, mi-e rau, am senzatia de apa in gura (hipersalivatie), am fost la ginecolog si mi-a zis ca nu-mi poate da un raspuns cert. imi doresc un copil, dar nu stiu ce sa mai cred...oare vine sau nu? m-ar ajuta parerea celor care au trecut prin asa ceva. multumesc

Raspunsuri (5)

Lucian141125685

acum 15 ani

buna seara,
scriu pentru prima data in cadrul unui forum. sunt in situatia bizara in care mi-a intarziat menstruatia 10 zile, mi-am facut 2 teste de sarcina (seara, nu dimineata) care au iesit negative, ma simt f obosita, mi-e rau, am senzatia de apa in gura (hipersalivatie), am fost la ginecolog si mi-a zis ca nu-mi poate da un raspuns cert. imi doresc un copil, dar nu stiu ce sa mai cred...oare vine sau nu? m-ar ajuta parerea celor care au trecut prin asa ceva. multumesc

Lucian141125685

acum 15 ani

Multumesc pentru sfat, cred ca voi recurge la aceasta testare. Numai bine!

simona166117244

acum 15 ani

Buna Druta,
Mie, testele de sarcina (cele tip "barza), mi-au iesit pozitive dupa 1o zile de intarziere a menstruatiei. Plus ca eram mai obosita, somnoroasa, sani intariti+ durerosi, mai sensibila la anumite mirosuri etc.
Aceste simtome difera la fiecare femeie in parte, nu toate sunt obigatorii iar unele pot aparea si fara sa fie vorba despre o sarcina.
Pentru a fi sigura daca esti insarcinata, asa cum ti-a zis si Dora iti poti face testul Beta-HcG, testul de sarcina pe baza de sange, care da rezultate in 8-11 zile de la fecundarea ovulului.
Numai bine si sa ne spui cum au evoluat lucrurile.
Sanatate maxima!

Lucian141125685

acum 15 ani

Multumesc pentru sfaturile primite. Mi-am mai facut un test, de data asta corect, care mi-a iesit negativ. Deci concluzia e clara. Problema este ca menstruatia nu a aparut si nici nu ma simt mai bine. Am avut dureri de burta si stomac, in sensul ca am fost f balonata. Am mers la medic si mi-am facut analize de sange. Iau si medicamente pentru balonarea aceasta. Culmea e ca sunt suspecta de apendicita subacuta. Deci....alta distractie. Sper sa fie vorba doar de impregnare hormonala din cauza intarzierii menstrei si nimic mqai grav. Va doresc tuturor sanatate maxima.

simona166117244

acum 15 ani

Buna,
Intr-adevar...alta "distractie cum spui tu.
Sanatate maxima si sa ne mai scrii!