sarcina

Sarcina

Postata de Dorin33122944 cu 15 ani in urma.

Salut!am postat un mesaj ieri despre nastere naturala in conditiile in care am o mica hernie inghinala dar din pacate rasp primit nu este f satisfacator,chiar nu a trecut nimeni printr-o exp asemanatoare?mentionez ca dr mea mi-a spus ca n-ar fi probleme.Astept rasp,sunt insarcinata in 39 de sapt deci nu prea mai am timp,va multumesc!

Raspunsuri (2)

Elena991510

acum 15 ani

si eu am fost operata de hernie inghinala la varsta de 9 ani, si chiar m-ai pus pe ganduri, nu stiu ce sa zic, cred ac cel mai bine intrebi un medic chirurg sa vezi ce zice el exact, el cunoaste cel mai bine ...
si sa imi spui si mie te rog ce ai hotarat in privinta nasterii sau daca ai vb cu medicul

Florentina43117715

acum 15 ani

buna!din pacate, nu te pot ajuta cu un raspuns, dar am o mare rugaminte: eu ar trebui sa fac operatia de hernie inainte de a ramane insarcinata...;asa mi-a recomandat doctorul,dar multe persoane mi-au zis ca dc o fac o trebuiasca sa ma feresc de ridicat, o sa ma doara la orice efort... Rugamintea mea este sa-mi trimiti si mie raspunsul sau , mai bine ar fi dc ai putea sa -mi spui dupa ce nasti cum a fost ca ,in situatia in care ar fi ok la tine , poate nu as mai face nici eu operatia inainte.
multumesc! nastere usoara!