Sarcina?

Sarcina

Postata de Gabi cu 4 ore in urma.

ultima menstruație a fost pe 31 august ,pana in prezent nu a aparut ac***a o întârziere de 10 zile ,este posibila o sarcina ,,testul iese negativ

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 ore

Buna ziua,

Este posibila o sarcina chiar daca testul de sarcina a iesit negativ. Unele teste de sarcina pot detecta sarcina doar dupa o anumita perioada de la conceptie, care variaza in functie de sensibilitatea testului.

De aceea, ar fi bine sa repetati testul dupa cateva zile sau sa mergeti la medic.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/cauzele-rezultatelor-eronate-ale-testului-de-sarcina_17093
sfatulmedicului.ro/Investigatii-in-sarcina/totul-despre-testele-de-sarcina_1326