sarcina toxina

Sarcina

Postata de angel&31 cu 13 ani in urma.

Este normal ca in primele saptamani de sarcina sa nu poti manca nimic? si daca mananci sa vomiti imediat tot? pot periclita cresterea sau dezvoltarea fatului?

Raspunsuri (2)

roxy

acum 13 ani

este normal lucrul asta.eu am avut o astfel de sarcina.timp de 9 luni tot ce mancam vomitam.doctorul mia prescris niste pastile pe care le luam,pentru a se hrani copilul.a fost tare greu dar acum baiatul meu are 12 ani si e sanatos si frumos.

omnia

acum 13 ani

Buna Angel,

Asa cum ti-a scris si roxy, varsaturile in sarcina sunt normale si nu ar trebui sa afecteze in nici un fel negativ dezvoltarea fatului.
Poti afla mai multe aici: //sfatulmedicului.ro/Cum-sa-te-ingrijesti-in-sarcina/greata-si-varsaturile-in-sarcina_3933

Sarcina usoara!