sarcina si virusul c

Sarcina

Postata de michelle30 cu 11 ani in urma.

Buna ziua, daca am virus c, viremie mica 857900 cp, si raman insarcina, care ar fi sansele ca bebelusul sa aiba si el virusul.am citit multe articole care zic ca e de 5% riscul, as mai vrea pareri...aaaa..si inca ceva: cum aflu daca virusul este activ sau inactiv? am inteles ca daca virusul este inactiv nu e problema, poti avea copii sanatosi.va multumesc!multa sanatate tuturor!!!

Raspunsuri (2)

Corina

acum 11 ani

Mergeti la in specialist de boli infectioase, repetati analizele si rugati-l sa va explice cum sa procedati. Se pot face analize din care sa se vada daca virusul e inactiv si atunci aveti toate sansele sa faceti un copil sanatos. Multa sanatate!

michelle30

acum 11 ani

va multumesc frumos pentru raspuns dna doctor Ramona Ababei.sanatate multa si o zi frumoasa!!!