Sarcina si punctie vaginala

Sarcina

Postata de monicaioana cu 12 ani in urma.

Buna ziua, am si eu o nelamurire.
Am fost suspecta de sarcina extrauterina si mi s-a facut punctie iar a doua zi s-a vazut la echo sarcina uterina normala in evolutie.
Este posibil sa afecteze aceasta punctie fatul?

Raspunsuri (2)

Mab

acum 12 ani

Si eu am facut punctie acum 2 zile. Am fost suspectata de sarcina extrauterina pentru ca nu s-a vazut nimic la ecograf. Acum am o usoara scurgere dar doctorul a spus ca e normal pentru ca au fost acolo valve, injectii etc. Sper sa treaca altfel intru in panica. Miercurea viitoare sunt programata la ecograf si analize. Abia astept sa vedem ce o sa spuna.
Dupa mine raspunsul la intrebarea ta este ca nu ar trebui sa afecteze fatul pentru ca nu s-a intervenit in casuta bebelusului (uter).
Sarcina usoara si mult succes!

monicaioana

acum 12 ani

Mersi mult pentru raspuns. Asa m-am gandit si eu. Sper sa iti iasa bine analizele si echo.