Sarcina si ibuprofenul

Sarcina

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

as vrea sa stiu daca o pastila de nurofen imi dauneaza sarcina .acea pastila este recomandara de medic

Raspunsuri (5)

carmen658

acum 15 ani

Buna Alina,
O singura pastila nu-ti va impiedica sarcina sa evolueze normal mai ales ca ti l-a prescris medicul. Dar pe parcurs sa nu exageram cu nurofenul. Sarcina usoara si sanatate

simona166117244

acum 15 ani

Buna Alina,
Din cate stiu ibuprofenul este un compus a carui administrare nu este recomandata in sarcina.
Dar cum ti-a zis si Misi, o singura pastila nu dauneaza sarcinii.
Ti-a fost recomandat nurofenul de medicul ginecolog?
In afara de No-spa forte si vitamine, eu nu iau altceva. (sunt insarcinata in 20 de saptamani). Si aste ala recomandarea medicului.
Daca mai ai nevoie de sfaturi, suntem aici.
Sanatate maxima!

comentarii utilizatori

acum 15 ani

IN PRIMUL RAND MULTUMESC PENTRU RASPUNSUL LA INTREBAREA SARCINA SI NUROFENUL M-AM LINISTIT FOARTE MULT.INCA O CHESTIE MA NELINISTESTE TOT TIMPUL IMI CURGE UN LICHID IMPREUNA CU SECRETIE DOCTORA MI-A SPUS CA NU AM COLUL DESCHIS SI NU PIERD LICHID ,DAR DE CE SUNT TOT TIMPUL UDA STIU CA SECRETIA LA GRAVIDE ESTE MAI MARE DAR?
ACEST LICHID ESTE UN PIC LIPICIOS SA FIE OARE DE LA SECRETIE VA ROG MULT SA MA AJUTATI

comentarii utilizatori

acum 15 ani

De m-ai bine de un an,pentru durerea de dinti pe care o am ,iau ibupofren de trei ori pe zi,pe care il inghit cu putina coca cola.I-si face efectul in citeva minute adica nu m-ai am nici o durere.Cind nu am coca cola la dispozitie,i-mi iau pastila cu cafea.Asi vrea sa stiu daca sunt in pericol de a face vreo boala cardiovasculara sau vreo alta boala.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Durerile de cap pot fi si un factor pentru purtarea ochelarilor ?