sarcina si alergiile

Sarcina

Postata de ramona286 cu 12 ani in urma.

buna ziua, sunt insarcinata in 22/23 de sapt si de vreo 10 zile fac o alergie la ambrozie, stranut foarte des, imi curge nasul, mancarimi de gat , urechi si ochi. doresc doar sa stiu daca pot lua ceva pt alergie, sau daca stranutul imi poate afecta cumva sarcina sau bebelusul? va multumesc

Raspunsuri (2)

Psih. Ioana Panculescu

acum 12 ani

Draga mamica ,
nu te impacienta , alergiile sunt de ordin psihic sfatuieste-te cu medicul tau spune-i priin ce treci si eventual mergi si la un psiholog

Psih. Ioana Panculescu

acum 12 ani

Stiu ca la Sp Colentina sunt alergologi foarte buni O sarcina usoara si multa sanatate !