Sarcina sau Tutun?

Sarcina

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

sunt in 10 saptamani insarcinata, dar abia am reusit in a 8-a saptamana sa ma las de fumat.va rog sa-mi spuneti daca voi avea probleme de acum in colo in timpul sarcinii si daca copilul se poate naste cu vreo malformatie sau nu, sau va avea alte probleme. va multumesc si astept un raspuns.

Raspunsuri (4)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

sunt in 10 saptamani insarcinata, dar abia am reusit in a 8-a saptamana sa ma las de fumat.va rog sa-mi spuneti daca voi avea probleme de acum in colo in timpul sarcinii si daca copilul se poate naste cu vreo malformatie sau nu, sau va avea alte probleme. va multumesc si astept un raspuns.

acum 15 ani

Buna Alina,

Depinde de copil, se tine si de noroc.

Este greu sa-ti spuna cineva daca va avea sau nu cel mic probleme.
In majoritatea cazurilor, efectele fumatului asupra fatului se vad dupa nastere, pe masura ce copilul creste si se dezvolta.
Important este ca ai renuntat!

Numai bine!

comentarii utilizatori

acum 14 ani

nu pot sa raman insarcinata,sunt o fumatoare sa fie asta una din probleme ca nu pot ramane insarcinata?mai am si ceva probleme cu trompele sunt infectate,acum urmez un tratament.multumesc

savannah41

acum 14 ani

sper ca ai deja un bebe sanatos si nici nu vei avea probleme cu el, mai ales ca ai renuntat la fumat si cea mai mare problema este pe viitor ca el sa nu stea unde se fumeaza,atunci pot aparea clar probleme,dar de altfel nu vei avea mai multe probleme cu el decat au si alte mame,ca de ex cand incep gradinita sa se inbolnaveasca mai des pt ca trebuie sa isi formeze sistemul imun,dar peste asta trecem cu totii.sa iti traiasca!