Sarcina sau nu?

Sarcina

Postata de MembruMobileApp150330210427757 cu 7 ani in urma.

Buna,
Am avut relatie intima (neprotejat)cu prietena mea cu o zi inainte de ovulatie, prima zi de cm (sangerare) a fost pe 28 august, sangerare 4 zile, durata 32 zile) in luna septembrie nu i.a venit deloc... i.a revenit pe 5 octombrie posibil sa fie menstruatie peste sarcina? Inca nu a facut testul de sarcina.
Sincer ne dorim un bebe!
Multumesc!

Raspunsuri (2)

Psihoterapeut Roxana Patrascu

acum 7 ani

Buna ziua,

Ar putea fi posibila sarcina si menstruatie in prima luna (falsa menstruatie pana la adaptarea organismului). Ar fi indicat sa faca cat mai repede testul de sarcina si daca iese pozitiv, sa mearga pentru a-i fi monitorizata sarcina. Se realizeaza un test HCG, ecografii, are nevoie de suplimente cu vitamine si minerale inca de la inceputul sarcinii si alte proceduri.

Toate cele bune!

MembruMobileApp150330210427757

acum 7 ani

Multumesc pentru raspuns