sarcina sau nu?

Sarcina

Postata de michelle30 cu 10 ani in urma.

Buna ziua!ajutati-ma cu un sfat!!!mi-am facut doua teste de sarcina la distanta de 2 zile intre ele si amandoua la inceput se fac doua dungi rosii (cea de sus accentuata, iar cea de jos putin abia roz), iar dupa vreo 3-4 min, liniuta de jos care era roz pal dispare..problema este ca e perioada menstruatiei acum la mine si sangerez putin, nu ff mult..., da deja sunt 6 zile de cand sangerez cate un pic fara sa imi vina menstruatia normal... ajung la medic abia peste 2 sapt..ce sa fac???oare sunt insarcinata? sau nu?ne dorim ff mult un bebe....:(((( precizez ca am avut si o conizatie acum un an jumate si cauterizare acum 3 luni,multumesc!!

Raspunsuri (5)

piticot 7000

acum 10 ani

ar fi bine sa contactezi un medic cit mai repede sa nu fie o extrauterina.am avut aceleasi simptome anul trecut insa am neglijat punind totul in seama vre unei raceli... sa dovedit a fi extrauterina si destul de avansata.cint esti peste masura de ingrijorata apeleaza la un medic ptr consult si nu mai astepta raspunsuri pe diferite situri. controlul medicului este decisiv si cel mai indicat.sper sa fie doar o sperietura si nu te juca cu sanatatea ta! CONSULTA UN GINECOLOG CIT MAI REPEDE.

GeorgianaR

acum 10 ani

Rezultatul unui test se citeste in primele 5 minute,deci,daca in timpul acesta,apar doua liniute,inseamna ca esti insarcinata,este aproape imposibil ca un test sa fie fals pozitiv,deoarece a doua liniuta apare doar in prezenta hormonului sarcinii.Faptul ca ai acele sangerari poate fi normal,daca sunt slabe cantitativ,este posibil sa indice implantarea ovului in uter,depinde cand ai avut fertilizarea,cu toate astea,e bine sa ajungi zilele acestea la medic,sa nu astepti,pentru ca sangerarile pot indica si o iminenta de avort,in cazul in care ai fi insarcinata.

michelle30

acum 10 ani

va multumesc frumos pt raspuns,dar mi-a venit menstruatia azi..si am mai facut inca un test de sarcina de data aceasta tip caseta (primele au fost tip pipeta) si mi-a iesit negativ clar...deci data viitoare mai mult noroc!!!multumesc frumos!!!!

elena

acum 10 ani

in decembrie am patit si eu ceva asemanator...am facut dimineata un test de sarcina, a iesit a doua liniuta un roz pal, abia daca se vedea..am fugit la farmacie , am mai cumparat doua teste si amandoua au iesit negativ .
:(...dupa vreo 5 zile mi-a venit si menstruatie, destul de abundent fata de normal.

michelle30

acum 10 ani

exact, Elena!!mai abundent ca de obicei..si acum esti bine? ms