sarcina sau nu?

Sarcina

Postata de fetitzacuminte cu 11 ani in urma.

buna...am avut CM pe data de 4 aprilie si contact neproteaj pe data de 10 si 15 aprilie.CMeste de 26 de zile regulat.nu stiu ce s-a intamplat insa pe data de 29 trebuia sa imi vina ciclu insa nimic..am facut doua teste de sarcina unul pe 25 aprilie si unul pe 29 aprilie insa au iesit negative amandoua.oare sunt insarcinata?de ce nu imi vine ciclu?simptome nu prea am..decat ma dor putin sani (ca inainte de ciclu) si dimineata ma simt putin slabita..oare sa fiu insarcinata si am facut testele prea repede?

Raspunsuri (3)

andrepo

acum 10 ani

se pare ca nu prea ai fost "fetita cuminte" :)) sa o luam pe rand; in primul rand cm l-ai avut pe 4 iar contactul pe data de 10, asta insemnand ziua 6, ceea ce e devreme ptr ovulatie, deci exclus fecundatia; cat despre data de 15, asta inseamna ziua 11, eee aici e oarecum riscant, ptr ca ai fi putut fi la ovulatie, deci s-ar fi putut fecunda ovulul; concluzia : eu cred ca nu prea ai sanse sa fii gravida, prea putin probabil sa se fi fecundat ovulul doar in urma unui contact sex; bafta, fie asa cum iti doresti tu sa fie!

lili

acum 10 ani

eu cred ca ar trebui sa mai faci odata testul de sarcina. si eu iti doresc sa fie cum iti doresti tu!

fetitzacuminte

acum 10 ani

fetelor a intarziat ciclul ..dar in final a aparut...acum astept din nou sa vad ce va fi..nu ne-am mai protejat deloc..si asteptam sa vedem daca vine barza sau nu :D speram sa vinaa..daca nu mai incercam si luna urmatoare