sarcina sau nu?

Sarcina

Postata de alessya9003 cu 11 ani in urma.

buna. am 22 e aci. acum 3 luni jumatate mi-am inceput viata sexuala.
aveam un ciclu foarte neregulat, undeva de 3-4 ori pe an aveam menstruatie. dar din octombrie 2011 pana sa-mi incep viata sexuala a venit luna de luna mai devreme sau mai tarziu cu 2-3 zile. acum ultima menstruatie a fost pe 11 aprilie. am facut 3 teste sure check care au iesit negative , dupa cateva zile, respectiv luni dimineata am facut un test barza gold roz la care dupa vreo 25-30 minute a iesit o umbra..nu era colorata dar se vedea foarte putin. marti dimineata am facut alt test, un sure check care a iesit negativ. nedumerirea mea este cu testul ala barza...mai a valabil rezultatul dupa atata timp..totusi nu imi vine menstruatia. pe 12 mai , la o zi dupa intarzierea menstruatiei am mers la ginecolog pentru ca mi-a recidivat candida, iar dna doctor mi-a zis ca am burta cam moale, dar e devreme sa aflu daca e o sarcina...si dupa a venit poveste cu testele astea care le-am facut.
ce parere aveti...sunt foarte speriata

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Va recomand sa consultati iarasi medicul ginecolog care va poate confrma sau nu sarcina(dupa un calcul, in acesta perioada apar modificari specifice sarcinii si sacul ovular poate fi identificat prin ecografie transvaginala- daca este vorba de o sarcina la mijloc).