sarcina sau nu????

Sarcina

Postata de Ali00 cu 12 ani in urma.

buna ziua!am si eu o intrebare,va rog frumos sa imi raspundeti,referitor la o eventuala sarcina.Ciclul menstrual a venit in data de 30 dec.2011,in data de 15.01.2012 am facut sex neprotejat cu sotul meu,ejaculand inauntru,adevarul e ca am plecat la baie,sa urinez si sa ma spal repede(nu stiu daca asta ajuta sau nu,pentru a evita o eventuala sarcina),tin sa mentin ca am un ciclu neregulat,acum am si o infectie urinara cred,deoarece am un miros neplacut in urina.e posibila o sarcina in zaul meu????am un copil de 3 anisori,de cand am nascut,am mai facut sex neprotejat,cu ejaculare inauntru si nu am ramas insarcinata,nu stiu de ce,atunci e posibil sa nu fii ramas nici acum????intr-adevar doctorul mi-a zis,la un control,ca mi s-au micsorat sansele sa raman insarcinata acum ,dupa primul copil,tocmai din cauza ciclului menstrual neregulat si ca mi s-a format in jurul uterului "ceva"(nu mai imi aduc aminte cum le-a zis)care impiedica sa raman insarcinata.e posibillll????va multumesc

Raspunsuri (3)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

probabilitatea existentei unei sarcini va fi luata in calcul in momentul instalarii amenoreei (lipsa menstruatiei). depinde de durata ciclului ovulator, daca a existat un contact sexual cu risc in perioada fertila. ar fi bine sa tratati infectia urinara, sa efectuati un examen de urina si o urocultura (inainte de inceperea antibioterapiei sau la 7 zile de la terminarea antibioticului prescris.)

Ali00

acum 12 ani

ok .multumesc de raspuns

Ali00

acum 12 ani

ok.multumesc de raspunsul d-voastra.