sarcina sau nu?

Sarcina

Postata de alecsaau cu 14 ani in urma.

pe 25 nov mi`a venit menstruatia, iar pana azi 8 ianuarie nu mi`a mai venit. In decembrie incepand cu 18 am avut simptomele premenstruale insa nu mi-a venit. De atunci am tot avut sanii umflati si dureri abdominale. Am facut 2 teste - unul a iesit pozitiv,unul negativ. De vreo saptamana elimin in cantitate abundenta un lichid alb mirositor. E sarcina? Nu am pofta de mancare chiar deloc,sau greturi.

Raspunsuri (1)

unknown

acum 14 ani

mie tot asa pe 22 nov mi-a venit ultima data iar in dec am vazut ca mi-a intarziat ciclul.ac***a aceleasi simtome premenstruale,am asteptat,gandindu-ma ca probabil din cauza ca am renuntat sa mai iau anticonceptionale,s-a dereglat. dar am inceput sa am greturi,stari de somnuleta(dormeam de 3 ori pe zi),oboseala,mi-am facut un test si mi-a iesit pozitiv.nu l-am repetat deoarece am mers la un control ginecologic si am aflat ca sunt insarcinata.asa ca daca ti-a iesit odata pozitiv testul fa-ti o programare la un ecograf.esta foarte probabil sa fi insarcinata,dar doar medicul iti poate confirma sau infirma asta