sarcina sau nu?

Sarcina

Postata de Stelian22 cu 15 ani in urma.

buna scz daca am mai pus intrebarea asta dar nu mia rasp nimeni deocamdata
Pe 30 dec anu trecut am facut un chiuretaj,menstruatia a venit cam tarziu pe 10-13 am sangerat foarte putin ,este normal?eu mam speriat k mia intarziat menstruatia si miam facut si 3 teste toate au iesit negativ.nu am nici o simptoma ca as fi gravida dar am impresia ca mia crescut burtica.posibil sa fiu insarcina ca in perioada aceea am avut si contact sexual neprotejat.sincer nu imi mai dorec deocamdata un copil ca k am o fetita de 8 luni.astept si eu un rasp

Raspunsuri (1)

TANIA2127817

acum 15 ani

buna denysa!daca nu ai fost la medic pana acum va trebui sa o faci pt ca poate ai noroc sa fie un caz fericit o sarcina chiar daca nu o doresti.Cand auzi cuvintele OBSTRETICA-GINECOLOGIE si ai vreo problema care tine de aceste doua cuvinte nu ezita sa te duci la cabinet.Se poate sa faci un fibrom sau alte complicatii care, daca mai stai mult acasa o sa spui ca mai bine era sarcina.Nu vreau sa te superi pe mine dar eu am 4 fete si sunt foarte fericita ca le am si sunt sanatoasa tun.Multumesc lui Dumnezeu ca mi le-a dat antregi si sanatoase chiar daca nu am eu salar de zeci de milioane.ELE sunt bucuria mea.