Sarcina ....sau doar o iluzie

Sarcina

Postata de gabo cu 13 ani in urma.

Neata buna tuturor,ma numesc Gabriela am o mare dilema, doresc foarte moolt sa devin mamica desi e cam complicat.Nu am un CM regulat si uneori absent in urma cu 4 zile am avut contact neprotejat iar dupa ejaculare la vreo 30 de min aproximativ am avut o scurgere vaginala transparenta cu tenta roz. Acum nu stiu ce sa cred, e pt prima data cand patesc asta.Poate fi vorba de o sarcina:)??? Va multumesc si multi pupici!!

Raspunsuri (7)

Iuli

acum 13 ani

Nu ai precizat in a cata zi a ciclului esti, este important.

gabitza_dulcik

acum 13 ani

Oameni buni nu stiu in a cata zi sunt pt ca nu am un cm regulat il am de 2 luni absent si nu imi pot calcula nimik! eu doar vreau sa stiu dak sunt sanse de a fi insarcinata,atat!!! Va multumesc!!!

Iuli

acum 13 ani

Cand ai contact sexual neprotejat, sunt sanse sa fii gravida daca ai ovulatie. Cum nu stim daca ai ovulatie e greu de spus. Inclin sa cred ca nu, daca nu ai ciclu. Mergi la un endocrinolog ca sa vezi de ce nu ai ciclu si ia-ti de la farmacie niste teste de ovulatie sa vezi daca ai sau nu. Daca nu ovulezi degeaba. Altfel, teoretic ar fi posibil. Dar verifica ovulatia.

gabitza_dulcik

acum 13 ani

muntumesc pt rasp iuli am sa urmez sfatul tau .Poooop

IonVasile

acum 13 ani

Mai asteapta cam o saptamana si fa-ti un test de sarcina, atunci te vei lamuri sigur. Oricum nici o scurgere nu poate prezice de la doar 30 de minute de la contact sexual daca esti sau nu insarcinata...

raluca

acum 13 ani

Buna Gabriela,
Ti-ai facut analize sa vezi daca nu ai probleme cu trompele sau ovarele? Ar fi bine totusi sa consulti un medic ginecolog. Succes!!!

Ionascu Andreea

acum 13 ani

Cate liniute au iesit la testul de sarcina?