Sarcina sau avort?

Sarcina

Postata de anca_cristian cu 14 ani in urma.

Luni dimineata 15.02.2010 mi-am facut un test de sarcina, care a fost pozitiv, astazi 18.02 mi-a venit menstra sau ceva in genul, sangele este mai negru, dar nu f abundent. mai este relevant sa-mi fac un test de sarcina acum? adica am mai facut unul , dar a iesit negativ, fapt care ma duce la pierderea sarcinii.

ce este de facut in acest caz? eu am nascut acum 2anicsi am avut ceva probleme cu mentinerea sarcinii, am luat utrogestan, sa fie si acum aceeasi problema? ce ma sfatuiti sa fac?
multumesc

Raspunsuri (2)

florina_d

acum 14 ani

Trebuie mers de urgenta la medic. Poate sa fi fost sarcina, sa ramana ceva si sa se infecteze. Testul de sarcina daca a fost pozitiv, inseamna ca ati fost insarcinata.

crisd

acum 14 ani

Mergi de urgenta la medic. Singerarile in sarcina (testul pozitiv) sunt suspecte si periculoase.fz7