Sarcina sau altceva?

Sarcina

Postata de Utilizator11530561236 cu 5 ani in urma.

Buna o problema am si eu cu menstruatia in luna februarie am avut normal 7 zile
In luna martie 4
Aprilie 5 pauza 3 zile apoi inca 5
In mai 4 zile
Iar luna aceasta 3 zile
Doar ca in ultimele 2 luni au aparut si anumite schimbari ale corpului si nu numai..
Sanii sau marit si au luat o forma mai rotunda
Anumite pofte .. iar dupa ce am luat lucrul acela nu mai vreau
Greturi la anumite mancaruri si mirosuri
Urinari destul de dese noaptea meeg la baie de 3 4 ori iar in timpul zilei de cel putin 10 ori doar ca nu fac ca de obicei
Burtica a crescut vizibil (inainte abia daca se observa dua prima sarcina)
Ce credeti este sarcina sau doar dereglare hormonala... am facut un test de sarcina acum 3 sau 4 zile asta dupa ce trecuse menstruatia de vreo zi sau 2 si a iesit negativ

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/primele-semne-care-anunta-sarcina_16006