sarcina sau altceva

Sarcina

Postata de atitul cu 13 ani in urma.

Buna ziua,luna trecuta am avut ciclu pe 19 dec,ial luna asta intarzie sa-mi apara,am avut contact sexual cu sotul meu ,el ejaculand inauntru,dar pe data de 21 si 22 ian mi-am facut un test de sarcina si a iesit negativ,oare l-am facut prea repede? Am stari de ameteala,greata usoara uneori,sani usor mariti si sensibili in jurul sfarcurilorgaze,oare e sarcina,sau nu

Raspunsuri (6)

Iuli

acum 13 ani

Testul il faceti la 1 saptamana dupa intarziere si il repetati dupa cateva zile. Daca iese tot negativ, este o dereglare.

atitul

acum 13 ani

o sa mai astept pana la sf lunii,si daca totusi nu apare,o sa merg la doctor. Nu imi intarzie niciodata,de aceea ma gandesc ca pote am facut testul prea repede,iti multumesc.

atitul

acum 13 ani

Am uitat sa mentionez ca am simptome de sarcina si totusi ma mai doare spatele,uneori burta,am o scurgere transparenta ,usor galbuie fara miros,de aceea sunt nelinistita,deoarece ne dorim un copil

Iuli

acum 13 ani

Nu exista simptome de sarcina. Orice simptom de sarcina poate fi simptom premenstrual sau dat de altceva (inclusiv autosugestie). Singurul care arata sarcina este testul.

Sanatate!

adela

acum 13 ani

am aflat ca sunt insarcinata si intrebarea mea este daca am voie la strand in perioada aceasta?la baile felix...in general la bai termale...astept raspuns

marilu

acum 13 ani

nu sunt recomandate baile de nici un fel, nici macar in vana, fa doar dusuri, sa nu-ti para rau dupa aceea.