Sarcina pozitionata in cervix?

Sarcina

Postata de Georgiana Radu cu 5 ani in urma.

Buna seara
Sunt însărcinată în 7 săptămâni, in urma unor dureri in partea stanga a zonei pubiene, am ajuns la un medic privat ( in Anglia unde sistemul este foarte "lent) . În urma unei ecografii vaginale, mi s-a spus ca sacul este poziționat în cervix si categoric imi pune viata in pericol si trebuie renuntat la această sarcina.
Am 32 ani , sincer am auzit destule doamne care au avut sarcina jos si au dus-o până la capăt ( cu restricțiile de rigoare). Ma poate ajuta care cu un raspuns? Sa accept sfatul acelui medic sau sa caut rezolvare in alta parte?

Raspunsuri (1)

Andra Aprodu

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Afectiuni-placentare/placenta-previa_1045